
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 35 V |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 2.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 35 V |
| Depth | 2.5 mm |
| Thickness | 2.6924 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
Stock: 6667
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38216
Ext.Price$0.38216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38216 | $0.38216 |
| 10 | $0.17611 | $1.76110 |
| 50 | $0.16779 | $8.38950 |
| 100 | $0.15987 | $15.98700 |
| 500 | $0.12739 | $63.69500 |
| 1000 | $0.11713 | $117.13000 |
| 3000 | $0.11081 | $332.43000 |
| 5000 | $0.10483 | $524.15000 |
| 10000 | $0.09917 | $991.70000 |
